Bede grau w gre

Sytuacja jest jak podczas protestów w sprawie ACTA: Władza nie rozumiała nawet napisów na transparentach.

I rację ma autor listu młodych wyborców do PO: „Nie zorientowaliście się, że jest pokolenie, które nie ogląda TV i nie ma TV w domu.”

Ale jest też druga strona medalu. Ta energia społeczna skupia się na nonsensach. Jest naiwna i łatwo może być wykorzystana przez byle kogo, kto podrzuci teorię spiskową.

Na podanym w tym liście przykładzie „suflerka Komorowskiego a Jola spod krzyża”: Jest w internecie film, rzeczywiście fatalnie świadczący o prezydencie Komorowskim, jak baba od PR każe mu iść, stanąć, uściskać niepełnosprawną, która wcale sobie tego nie życzy. I on jak bezwolny misiek to wszystko robi. Prezydent powinien szanować majestat swojego urzędu i nie szargać go w ten sposób.

Ale dalej internet odkrył na facebooku, że baba od PR kiedyś zrobiła sobie prześmiewcze zdjęcie z jedną wariatką, która robiła szopki pod krzyżem. I młode pokolenie, ehym, świadomych politycznie obywateli ukręciło z tego teorię spiskową: Że ta baba jest ze służb specjalnych, a tamta spod krzyża też, i cała szopka z krzyżem została stworzona przez służby specjalne dla kompromitacji PiS, żeby PO mogło dłużej rządzić. A odpowiedni macherzy polityczni zaraz dopisali do tego dalszy ciąg, że baba od PR jest związana z firmą, która jest związana z Ruskimi, i która robiła przegląd tupolewa. I teraz pokolenie oburzonych, „które wszystko może sobie sprawdzić w internecie”, łyka to jak młode pelikany.

Podczas protestów w sprawie ACTA pod pałacem prezydenckim byłam świadkiem, jak w tłum wkręcili się narodowcy i zaczęli skandować zupełnie nie a propos: „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”. Tłum, który przed chwilą śpiewał „Trolololo”, bez namysłu zaczął skandować hasła narodowców. Jest to obrazek tyleż symboliczny, co dosłowny. Bo w wielu miastach organizacją tych protestów w ogóle zajmowali się narodowcy, a i Korwin się podczepiał. Są tacy, co szybko wyczuwają, gdzie są konfitury.

Więc ja bym nie liczyła za bardzo na mądrość narodu w nadchodzących wyborach.

 


Komentarze

pfg 27.05.2015

W Krakowie na manifestacji przeciwko ACTA Korwin był, ale nie spotkał się ze zbyt entuzjastycznym przyjęciem.

Odnośnie do zdjęcia „pani suflerki” z Jolą Spod Krzyża, to mnie podesłał je znajomy w wieku całkiem dojrzałym i ogólnie rozgarnięty. Ja w pierwszej chwili nie pozałem ani jednej, ani drugiej pani, a gdy mi wytłumaczono, kto jest kto, pomyślałem, że przyszła pani suflerka, wówczas skromna urzędniczka gdzieś tam, chciała sobie zrobić fotkę z, bądź co bądź, celebrytką. I nadal tak uważam. Jeśli Jola jest a) aktorką, b) ruską agentką, c) pracownicą służb, d) Marsjanką i są na to dowody w Internecie, można to było odkryć niezależnie od tego zdjęcia. I zapewne by odkryto. Przede wszystkim jednak nie sądzę, aby Platforma miała wówczas interes w podtrzymywaniu i eskalowaniu konfliktu wokół krzyża. Protesty zaczęły się po wyborach prezydenckich wygranych przez Komorowskiego, gdy prezydent-elekt zapowiedział usunięcie krzyża. A do wyborów parlamentarnych było jeszcze ponad rok.

anuszka_ha3.agh.edu.pl 27.05.2015

1. Agentka służb specjalnych nie wrzucałaby dowodu prowokacji na swój profil na facebooku.

2. Zabawne, że ci, co kiedyś gloryfikowali „krzyż”, teraz sami uważają go za szopkę (tylko dla odmiany zrobioną przez PO, a nie PiS).

wacio111 27.05.2015

Czy się uda czy nie uda i tak z tego będzie… Duda.

danekstraszynski 04.08.2015

Wybory polityczne młodych ludzi, Kukiz, świadczą bardzo źle o nauczycielach. Fakt, że duże oddziały wyborców można w bardzo prymitywny sposób wodzić za nos dla własnych skoków i podskoków, źle świadczy o polskich mediach i w ogóle o polskich elitach.
Najwyraźniej znaczna ilość Polaków nie zorientowała się, że żyje w wolnym kraju i wszystko zależy od nich samych, konsekwencje swoich wyborów też będą osobiście ponosić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s