Ukraińscy faszyści i pani doktor Mengele

To najgłupszy wytwór rosyjskiej propagandy, jaki widziałam. Przebija klasyczną stonkę ziemniaczaną zrzucaną z amerykańskich samolotów.

Tutaj jest wszystko, czego potrzeba do wytworzenia emocjonalnego ciągu skojarzeń: Tymoszenko, ukraińscy faszyści, niemieccy faszyści, niemieccy doktorzy, faszystowska Unia Europejska, siedlisko ostatecznej demoralizacji, pobieranie organów z żywych pacjentów, handel organami, masy ukraińskich rannych zbieranych z pól bitewnych pod Donieckiem, prości chłopcy wykorzystywani przez faszystowską juntę jako (dosłowne!) mięso armatnie. 

Wiadomość z rosyjskiego państwowego kanału Rossija 24:

Były adwokat Tymoszenko handlował organami rannych żołnierzy.

W wyniku zhakowania internetowej korespondencji byłego adwokata Julii Tymoszenko, wypłynęła na powierzchnię szokująca informacja. Okazało się, że Serhij Własenko uczestniczył w handlu organami pobranymi od ciężko rannych ukraińskich żołnierzy. Jak donosi kanał telewizyjny Rossija 24, Własenko prowadził korespondencję z niemiecką lekarką Olgą Wieber o dostawach organów w zamian za wsparcie materialno-techniczne. Czasem doktor karci Własenkę za towar złej jakości, a ten w odpowiedzi narzeka na ciężkie warunki pracy: pobierać organy z jeszcze żywych ludzi zabronił mu szef Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. Oprócz tego, boi się on wycieku informacji. „Duże ryzyko wycieku i zbyt dużo pytań miejscowego personelu, już nie chcę się z tym związywać!” – pisze. „Towar”, jak nazywają organy w korespondencji, Własence dostarczał komendant karnego [tj. antyrebelianckiego] oddziału Donbas, Semen Semenczenko. Własenko karci go za wykonane nieprofesjonalnie pobranie organów i żąda pracować następująco: „Następne pobranie powinniście wykonać „zgodnie z technologią”, jak chcesz! Inaczej wystawisz nie tylko mnie”.

Krymska prorosyjska gazeta Głos Sewastopola w ogóle się już nie patyczkuje, tylko pisze w samym tytule, że to Tymoszenko handlowała tymi organami. Przytacza dialog winowajców, gdzie faszystowska niemiecka doktór zamawia szyfrem np. 15 serc i 35 wątrób.

(…)
Olga Wieber 04.05.2014 19:1
17 cor, 50 nep 15 hep, 30 pan, 5 pul.
Tacy to ci zachodni partnerzy. Diabetyków u nich sporo, więc jest popyt

Olga Wieber 10.05.2014 22:04
Zamówienia rosną, u ciebie ludzi wystarcza?
Przyjmuj: 15 cor, 63 nep, 35 hep, 20 pan, 5pul.

Tu jest kiosk ruchu, ja tu mięso mam!

(…)
Olga Wieber 22.05.2014 21:51
Udało wam się znaleźć potrzebną ilość, oczywiście to dobrze, ale jakość słaba. Moi ludzie za późno dostają dostęp do materiału!!! Klienci tu czekają

Serhij Własenko 22.05.2014 21:56
To poczekają, do kogo oni jeszcze pójdą? Gdzie jeszcze znajdą??? 
A tutaj strzelanina, miny wybuchają, jak twoim ludziom dostarczać? Choć twoi choć moi spece – zapewniać bezpieczeństwo jest bardzo trudno, zrozum. Materiał trzeba wywozić samemu! 

Staje przed oczyma wizja zbierania mięsa z pola bitwy.

Olga Wieber 22.05.2014 22:10
Róbcie choćby jak pod Aleksandrowką!!! Nie wystawiajcie mnie! Szukajcie więcej materiału, żeby można było wybrać najlepszy.

Serhij Własenko 22.05.2014 22:13
Materiału to wystarczy, wywozić go trudno.

Bo organy do przeszczepu przewozi się hurtem, a potem wybiera jak w sklepie mięsnym, wiadoma sprawa.

A kim jest w ogóle niemiecka pani doktór? Wystarczy wpisać w google i wszystko staje się jasne. Z samego profilu na wrażym facebooku. Na zdjęciu profilowym twarz pomalowana w barwy flagi ukraińskiej. Znaczy faszystka. Nazywa się po niemiecku. Znaczy tym bardziej faszystka. Na banerze u góry zdjęcie z sali operacyjnej. Znaczy lekarka od przeszczepów. Wszystko się zgadza.

Tylko że nic się nie zgadza [1, 2].

Nie lekarka, tylko nauczycielka matematyki z Zaporoża. Skończyła matematykę, uczyła w szkole, potem pracowała jako sekretarka w prywatnej firmie, jako doradczyni prawno-podatkowa w innej firmie, potem wyemigrowała do Niemiec, pracowała w kilku firmach w marketingu, a jedyny związek z medycyną to ostatnia z firm, produkująca sprzęt medyczny.

Jak po czymś takim wierzyć w choć jedno słowo telewizji Rossija, to ja nie wiem. Ale to jest robione pod Rosjan. Widać russkij czeławiek wszystko przełknie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s