„Mój brat nie cofnie się przed niczym”

 

Wyjaśnienie tych słów poznacie, drodzy czytelnicy, na końcu. Wpierw początek. Pan prezydent (tytularnie Polski, ale ja w to wątpię słuchając jego dyrdymałów) Lech Kaczyński udzielił wywiadu panu Lisowi. I ten wywiad stał się znany z powodu wielu slów wypowiedzianych przez głowę państwa. Jak za panią matką powtarza tezy swego brata o szkodliwości mediów, o przyczynie przegranej PiS-u w wyborach, o nadrzeczywistości itp. fanaberie starszego pana. Zaprezentuję je poniżej i skomentuję, choć to proste i łatwe.

Tu zupełnie się różnimy w ocenach. Dziś media zajmują się opozycją, a nie rządem i to jest oczywiste dla każdego, kto ma więcej niż 90 jednostek w skali IQ, a to jest dolna granica normy. Ile razy spojrzę na publiczne media jestem rozdrażniony. Często jestem miej rozdrażniony gdy patrzę na "Fakty" niż "Wiadomości". Niech mnie pan nie przekonuje, że rząd, który ma tak świetne wyniki przegrywa wybory. Czwarta władza jest jednym z olbrzymich problemów polskiej demokracji. Dopóki obywatel nie będzie informowany prawdziwie, to demokracja jest żartem. Zdołaliśmy w Polsce wiele zmienić, może zdołamy i to zmienić.

Och, tylko durnie nie widzą oczywistej oczywistości, że istnieje tajny spisek mediów obsmarowywania partii rządzacej w latach 2005-2007. Przebrzydłe TVP, TV Trwam, ND, Wprost, Dziennik, Rzeczpospolita, Fakt, Gazeta Polska tylko udawały przyjaciół partii PiS. To była tylko zmyłka, aby Polacy sądzili, iż istnieje pluralizm w mediach. Szkoda, że prezydent nie zapytał "kto za tym wszystkim stoi?", ale tę kwestię powiedział wcześniej generał Jaruzelski i byłoby głupio za nim powtarzać. Ja wiem, cykliści i ich poplecznicy, ale o tym sza, bo oni mają długie ręce i przyjaciół w USA.

Najpierw powołano na prezesa pana Wildsteina, którego z nami niewiele łączy. Pisał artykuły, które miały związek z rzeczywistością, choć bywał względem PiS krytyczny. Dlatego został szefem. Przestał być szefem, bo było kilka informacji wskazujących jak poprawia się sytuacja w Polsce, a żadna z nich nie trafiła do telewizji.

Świetnie ukazana została apolityczność urzędu prezesa TVP. Jak nie będzie pokazywał prawdziwej rzeczywistości, jak to ludizom jest dobrze i wspaniale, to się go zwolni. No to teraz wiem, dlaczego pan Urbański tak pędził telewizję "publiczną" (dla mnie partyjną) w dobrym pokazywaniu rządzących i złym opozycji.

Dla pana prezydenta dobra demokracja to taka, gdzie media informują obywateli o rzeczywistości zgodnie z linią partii, gdyż inaczej sa one zagrożeniem dla tej formy ustroju państwa. Tak więc prawdziwą demokracją jest Rosja, Białoruś, państwa środkowoazjatyckie, gdzie już pozamykano wszelkie niepokorne media. A cała Europa wraz z USA to tylko nędzna namiastka prawdziwej demokracji. Brawo i gratulacje panie prezydencie za ukazanie nam prawdy. A jak by pana nikt nie posłuchał, to zawsze może pan tak powiedzieć:

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s