„Dlaczego nie grzmią autorytety?” czyli jak dziennikarze „Rzeczpospolitej” zaklinają rzeczywistość

 

Znów kolejny fachowiec od dziennikarstwa w "Rz" na swoim blogu postanowił dokopać dyspozycyjnym kolegom z "GW", "Przekroju czy "Polityki". Niejaki Tomasz Terlikowski w notce na swoim blogu pt.: "Wolność słowa nie dla wszystkich" zarzucił organizacjom dziennikarskim oraz broniącym wolności słowa, iż nie stanęły w obronie swoich kolegów po fachu. Powodem ma być, według niego polityczne stanowisko "Gazety Polskiej" wobec nowej władzy i niechęć wobec PO. Smaczku ma dodawać chęć się wykazania sądu wobec zwycięzców wyborów parlamentarnych. Cudownie brzmi zdanie "Szczególnie wtedy, gdy zatrzymanie stosuje się wobec osób, o których wiadomo, że ich poglądy zdecydowanie odbiegają od poglądów władzy. W takiej sytuacji decyzja sądu zawsze może być interpretowana jako próba wykazania się lojalnością wobec rządzących".

Tylko, że wciąż premierem jest Jarosław Kaczyński, a prezydent Lech Kaczyński obraził się na naród za wyniki wyborów i stawia niekonstytucyjne warunki powołania nowego premiera. Wygrana parlamentarna nie oznacza automatycznie powstanie nowego rządu. Zapraszam do lektury Konstytucji panie Terlikowski, na dokształcanie zawsze jest czas.

Co do braku reakcji braci dziennikarskiej, to pan Terlikowski oględnie mówiąc, minął się z prawdą. Już 1 listopada można było zobaczyć na portalu Gazeta.pl artykuł oraz komentarz dotyczący pana Sakiewicza. Więc musieli dziennikarze "Gazety Wyborczej" napisać je 31 października, bo nie wierzę, aby 1 listopada ktoś ich zagnał do pracy. Jeśli tak ma wyglądać chwalony przez kolegę Terlikowskiego, pana Ziemkiewicza (więcej o tym w notce "Poplątanie z pomyleniem") , obiektywizm tej szacownej gazety, to niech nas Pan Bóg uchowa przed nim. Udawanie cnotki i dziewicy przez pannę lekkich obyczajów – tak widzę dziennikarstwo "Rz". Aha, "Gazeta Wyborcza" też ma wpadki i to czasami lepsze niż "Rz" i wciąż ma opinię gazety dyspozycyjnej wobec PO i LiD-u. Jednak jakoś nie stara się jej zmienić w przeciwieństwie do "Rzeczpospolitej".

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s