Poplątanie z pomyleniem

 

Pan Ziemkiewicz w swoim komentarzu napisał, iż

Nie będę się spierał – faktycznie, TVP była jedyną instytucją wspierającą w tej kampanii PiS. Cała reszta, poza kilkoma odosobnionymi przykładami zachowania bezstronności, do których mam przyjemność zaliczyć naszą gazetę, stała po stronie LiD i PO, niekiedy, jak właśnie “Wyborcza”, w sposób wyjątkowo bezwstydny. I teraz to właśnie chłopcy z Czerskiej będą uczyli Urbańskiego przyzwoitości? Hm, jak szło to przysłowie o kotle i garnku?

No właśnie, jak to szło o kotle i garnku? Słowa mocne, ale czy na pewno prawdziwe?? "Rzeczpospolita" jako przykład bezstronności?? No to proszę pana chyba czytamy różne wydania tej gazety. Akurat "Rz" dzielnie sekundowała "Dz" w podlizywaniu się dotychczasowej koalicji rządowej. A zarzuty o brak bezstronności należy ponadto rozdzielić równo każdej gazecie. Dlaczego nie upomina pan, chociażby "Naszego Dziennika" czy "Dziennika"?? Czy dlatego, że sekundowały one gorąco premierowi Kaczyńskiemu? Czy dlatego, że atakowały one "GW"? W ten sposób pan i "Rz" nie jest taka bezstronna, na jaką się teraz próbuje kreować. Przyszła nowa władza i teraz dziennikarze gazety, gdzie skarb państwa ma wpływ na obsadę redaktora naczelnego, próbują udawać bezstronnych i niezależnych?? To gorsze od pisania stronniczych artykułów. Bo przynajmniej nie ma udawania kogoś, kim się nie jest. Panie Ziemkiewicz, pańska chorobliwa nienawiść do Adama Michnika jak i środowiska "GW" zaczyna brać górę nad rozsądkiem. Bohater pańskiej książki "Michnikowszczyzna" ma przynajmniej tę zaletę, że nie wstydzi się swoich słów ani czynów. Przyznaje się do popełnionych błędów i za nie przeprasza (vide Kiszczak, co mało kto pamięta). Nie jest on idealny, też ma swoją misję do spełnienia i pisze ostatnio coraz częściej tendencyjne artykuły. Ale przynajmniej się z tym nie kryje. Ponadto każda gazeta może pisać w jakim chce stylu i jak bardzo chce tendencyjnie. Jeśli przesadzi, to czytelnicy przestaną ją kupować, reklamodawcy odejdą, wydawanie będzie nieopłacalne. To nie socjalizm, gdzie wydawano niezależnie od kondycji finansowej i gdzie nakazywano jednolite stanowiska na każdą sytuację. Niech wreszcie wyjdzie z komuny mentalnej, panie Ziemkiewicz. Jest miejsce na "GW", i na "Rz", i na "ND". To poszerza horyzonty myślowe, tylko zwolennicy totalitaryzmu i autokracji nie chcą pluralizmu medialnego.
 
A co do TVP, to moim skromnym nieobojętnym zdaniem, "Gazeta Wyborcza" ma rację. Telewizja publiczna, z racji opłacania jej działalności przez część obywateli w formie abonamentu, musi być bezstronna. Bo płacą nie tylko zwolennicy, ale też i przeciwnicy byłego rządu PiS-LPR-SO. Ona nie jest prywatna, aby prezentować niektóre stanowiska. Mogę nie chcieć jej oglądać, ale muszę płacić na jej działalność, mimo iż prezentuje stanowisko jawnie prorządowe i zakłamuje rzeczywistość. A wszelkie machinacje PiS-u, aby mieć swoich ludzi w telewizji to styl postkomunistów z SLD. Kaczyński jest taki sam jak Miller, ten sam beton postkomunistyczny. Mam nadzieję, że nowy parlament zlikwiduje KRRiT, jak w 2005 optowało PO. Jeśli nie, to im się ode mnie oberwie na blogu, tak jak panu.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s