Konserwatywni macho ewoluują?

Trzej posłowie PiS, Samoobrony i LPR (!!!) żądają zainstalowania w Sejmie przewijaków oraz pomieszczenia dla dzieci, bo sami (!!!) muszą opiekować się dziećmi!

Fantastycznie! Wreszcie ktoś, po kim w ogóle bym się tego nie spodziewała, kto rzucał dotychczas tylko frazesy o prorodzinnym państwie – zrobił coś naprawdę sensownego.

Najdziwniejsze, że oprócz mnie prawie nikt z forumowiczów tego nie zauważa i nie docenia. Nawet na forum Feminizm pomysł nie spotkał się z entuzjazmem. Ludzie, czy wy tego nie widzicie?? Oni albo nie są tacy źli macho, albo ewoluują. Jeżeli posłowie LPR (!!!) promują:

a) model ojca zajmującego się dziećmi,
b) politykę, w ramach której pracodawca ułatwia pracownikowi pogodzenie obowiązków wobec dzieci z obowiązkami zawodowymi –

– to jednak idzie ku lepszemu w tej Polsce.

Nikt się już nie dziwi, że niepełnosprawni żądają takich czy innych udogodnień w mieście i w miejscu pracy. Kolej na rodziców z dziećmi. W Polsce naprawdę brakuje urządzeń i pomieszczeń, które pomagałyby ludziom z dziećmi. Niemcy – przyzwyczajeni do pewnego standardu – narzekają, że nie ma przewijaków na stacjach benzynowych. Czytałam na forum o kimś, komu obsługa restauracji robiła nieprzyjemności z powodu "karmienia dziecka z butelki soczkiem nie zakupionym w restauracji". Znane są kampanie na rzecz umożliwienia karmienia piersią w miejscach publicznych lub w pracy. A już marzeniem ściętej głowy jest w Polsce, żeby zakłady pracy prowadziły politykę prorodzinną i dawały możliwości opieki nad dzieckiem w godzinach pracy – żłobek przyzakładowy czy coś w tym rodzaju. Patrzmy na kraje cywilizowane i uczmy się!

Chylę czoła przed panami posłami. Ja nie lubię większości waszych poglądów, ani większości waszych poczynań. Ale za to, co teraz zrobiliście – głęboki szacunek.

P.S. Internauta qron pisze:

Nie mam nic przeciwko, swoją drogą przydałoby się trochę rozgłosu. Sam mam 3-miesiecznego synka i ostatnio bedąc w hipermarkecie byłem zmuszony przewijac go w wózku, ponieważ przewijak znajdował się w damskiej toalecie…
Ciekawe, kto projektował ten hipermarket. Mężczyzna? Zawsze powtarzam, że w dzisiejszych czasach to mężczyźni dyskryminują mężczyzn.

P.S. 2. Na wrocławskim forum znajduje się pokrewna dyskusja, która pięknie ukazuje sedno sprawy: Polacy mają po prostu zaściankowe podejście – "A po co to komu? Przewijaków nie było i było dobrze!". Faktycznie: kiedyś nie było ani toalet, ani kranów, ani mydła, ani tym bardziej podjazdów dla niepełnosprawnych. A po co to komu? Przecież Polak i tak sobie poradzi, a jak nie umie – to znaczy, że jest głupi i niezaradny…
Ech… Niedługo wyjeżdżam na Zachód. Tam musi być jakaś cywilizacja…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s