Ucieczka przed odpowiedzialnością?

 

Zapoznałem się z informacją na gazeta.pl oraz dziennik.pl o pomyśle PiS na uniknięcie kary przewidzianej prawem w razie odrzucenia ich skargi na decyzję Państwowej Komisji Wyborczej przez Sąd Najwyższy. Plan jest "szczwany", jak mówili bohaterowie serialu "Czarna Żmija". Wg dziennikarzy gazeta.pl partia rządząca rozważa dwie metody postępowania: albo przedterminowe wybory (scenariusz najbardziej możliwy, co widać po bezruchu w koalicji) albo uchwalenie abolicji po zawiązaniu nowej większościowej koalicji PiS-u. Pomysł iście makiaweliczny. Ucieczka przed odpowiedzialnością za własne czyny, za łamanie prawa wyborczego. Czy taka ma być ta nowa IV RP?

Problemem jest dla PiS-u stawianie się w roli oskarżyciela PO o złamanie słowa w sprawie pobierania subwencji (mocny zarzut, pacta sunt servanda) i pobieranie 90 mln złotych za brak aktywności w Sejmie, przy jednoczesnej niemożności przebolenia ewentualnej straty 48 mln złotych (za 2 lata). PiS kosztuje nas 96 mln w ciągu 4 lat czyli dużo więcej niż PO. Moralność Kalego??

>PS. W newsie dziennika nie ma informacji o ewentualnym uchwaleniu abolicji inicjowanej przez PiS (na końcu informacji zamieszczona jest jedynie krótka rozmowa z doktorem prawa p. Leszkiem Boskiem). Jest to więc raczej inicjatywa własna dziennikarzy GW w celu dyskredytacji partii Jarosłąwa Kaczyńskiego jako organizacji prawie totalitarnej i przestępczej. Zagrywka trochę brudna i ideologiczna. Dziennikarze GW jak chcecie pokazać prawdziwą twarz PiS, nie twórzcie mitów i faktów, oni sami się wykładają, nie trzeba im pomagać.
 
>PS.2 Czytelnik KLUBKIK znalazł w Dzienniku informację o ewentualnej abolicji dla PiS-u. Wynika to ze słów dziennikarza tej gazety w rozmowie z Bronisławem Komorowskim, więcej tu. Dziekuję za zwrócenie uwagi. W związku z tym cofam moje uwagi wypowiedziane wobec dziennikarzy GW.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s