Imperium kontratakuje – Szatani w akcji

Miało być tak pięknie. Budowa IV RP rękoma moralnie zdrowej koalicji rządowej, na przekór opozycji, niechętnym mediom oraz części społeczeństwa. Współpraca 3 partii, mimo zawirowań, miała uzdrowić moralnie i duchowo Rzeczpospolitą. Premier i dwóch wicepremierów razem z kilkoma innymi członkami rządu uczestniczyli nabożnie we mszy świętej kończącej Pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja (artykuł). Ckliwy nastrój trwał. I tu, w trakcie przemówienia premier powiedział coś, co nabiera specjalnego znaczenia w kontekście poniedziałkowej bomby – zatrzymania dwóch podejrzanych o korupcję oraz dymisji wicepremiera i ministra rolnictwa Andrzeja Leppera. Premier zapytany przez redemptorystę Rydzyka o przyszłość koalicji, odpowiedział enigmatycznie "lepiej nie mówić o polityce na tym świętym zgromadzeniu". Czy pytanie duchownego miało jakiś związek z planowaną akcją CBA? Czy on coś wiedział o planowanej dymisji Leppera i dlatego pytał się o los tej koalicji, nad którą sprawuję duchową opiekę?
 
Pomińmy te spiskowe teorie, zastanówmy się nad "geniuszem strategii politycznej" czyli Jarosławem Kaczyńskim i jego poczynaniami. Czemu ma służyć ta akcja CBA? Jak się okazuje, to była szyta grubymi nićmi podpucha (więcej), czy polityczna czy tylko antykorupcyjna – czas pokaże. Dlaczego teraz ta dymisja wicepremiera? Czy ma to związek z taśmami ujawnionymi przez "Wprost" o wypowiedziach toruńskiego duchownego o parze prezydenckiej? Czy "Operacja Lepper" ma także drugie dno, szum medialny mający zagłuszyć brak działań prokuratury w sprawie? Czy rację ma Lepper, twierdząc, ze jeden z korumpujących zatrzymanych jest związany z prezydentem RP? Ostatnio coś Lech Kaczyński ma pecha co do swoich współpracowników, ostatni zatrzymany to narkoman, a i dymisja Tomasza Lipca obciąża prezydenta (za czasów prezydentury "najlepszego gospodarza Warszawy" został były minister szefem WOSiR).
 
Biorąc do koalicji budującej zdrowe moralnie państwo Samoobronę, premier dobrze wiedział o ciemnych sprawkach niejednego ich posła czy posłanki. Jeśli doły Samoobrony są zgniłe, to i góra śmierdzi. Jest to raczej "głupota polityczna" wzięcie takiego koalicjanta do szlachetnego pomysłu budowy IV RP. Zachowanie Leppera i jego partii też nie należy do godnych naśladowania. Słowa "chciałabym, ale się boję" tym razem odnoszą się do wyjścia z koalicji rządowej, bo jak inaczej rozumieć przesłanie "Wychodzimy i zostajemy" przewodniczącego Samooobrony. Wpierw żąda dowodów swojej winy, a potem oznajmia, że nawet bez dowodów zostaje. Cyrk, panie, cyrk. Tylko dlaczego tych klaunów opłaca się z moich podatków? Bo na razie, to oni są mocno przepłaceni, niewarci tej ceny.
 
Czekam teraz na kolejną błyskotliwą myśl premiera o "szatanach działących na szkodę Polski, o tajnym układzie i działaniu wrażych reżimów". Bo jak na razie, to jego rządy i koalicjanci przypominają owych szatanów, chociaż im daleko do tego zaszczytnego tytułu, bardziej się nadają na chochliki. Czego nie dotkną, to spieprzą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s